Autor diety Dukana wykreślony z listy lekarzy?

Nie jest tajemnicą, że Pierre Dukan, autor jednej z najbardziej popularnych diet oraz publikacji na ten temat jest jednym z najbogatszych przedstawicieli tego zawodu. Nie każdy jednak wie, ze Pierre Dukan jest również lekarzem. Być może jednak nie na długo. Ma bowiem stanąć przed komisją dyscyplinarną francuskiej rady ekarskiej, która może go pozawić prawo do wykonywania zawodu.

Powód wezwania Dukana przed komisję jest prowadzenie działalności niezwiązanej w ogóle z leczeniem (dziś Dukan jest bardziej biznesmenem). Jak to wpłynie na dytychczasową sprzedaż książek dotyczących diety Dukana nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że pomimo wielu kontrowersji, jest to nadal dieta bardzo popularna. Przypominamy, że dieta dukana polega na drastycznym zwiększeniu spożycia białka, co może prowadzić m. in. do zakwaszenia organizmu, dysfunkcji nerek itp.

Dodatkowo szerokim echem odbiły się kontrowersyjne wypowiedzi Dukana o konieczności gorszego traktowania otyłej młodzieży (niższe stopnie) co według niego powinno zapewnić zwiększenie dbałości o wagę i zdrowię młodej częsci społeczeństwa. W praktyce zaś rady Dukana oznaczają dyskryminację osób z nadwagą. Tylko czy na pewno tędy droga?

Zdjęcie: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *