Cynamon sposobem na cukrzycę?

Badania opublikowane w „Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics” nie pozostawiają wątpliwości. Cynamon może pomóc w walce z cukrzycą. Niestety chodzi o profilaktykę czyli zapobieganie powstawaniu tej uciążliwej choroby, a nie leczenia już istniejącej. Co nie zmienia faktu, że odkrycie jest fascynujące i daje pewne nadzieje na zmniejszenie częstości występowania cukrzycy w społeczeństwie.

Przeprowadzane badania pokazały, że osoby (niezależnie od masy ciała), które do płatków śniadaniowych dodawały 6 g cynamonu, przez kolejne dwie godziny miały o 1/4 niższy poziom cukru, od osób spożywających śniadanie bez cynamonu. Działanie cynamonu realizuje się tu poprzez uwrażliwianie organizmu na działanie insuliny, a przez to utrzymanie relatywnie niższego poziomu cukru we krwi.

Zważywszy na to, że jest to przyprawa dość uniwersalna, można ja dodać chociażby do kawy czy herbaty, a nawet mięs, odkrycie wydaje się być rewolucyjne i szczególnie ważne dla osób, których poziom cukru jest zbyt wysoki.

Zdjęcie: Wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *