Fazy cellulitu

Cellulit nie pojawia się na udach i biodrach od razu w postaci wielkich grud. Powstawanie cellulitu ma charakter etapowy. Niestety najczęściej cellulit zauważamy dopiero w bardziej zaawansowanych fazach, co wynika z niedostatecznej obserwacji własnego ciała i małej jego znajomości.

Fazy cellulitu:

 1. Faza pierwsza
  Początkowa faza, podczas której nierówności widoczne są dopiero na skutek uciśnięcia fałdu skóry. Cellulitu nie widać bez uciskania w żadnej pozycji. Uznaje się, że ta faza wynika ze zmian w obrębie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych.
 2. Faza druga
  Pojawiają się nierówności (obraz „skórki pomarańczowej„), wypukłości i zagłęnienia widoczne bez ucisku skóry w pozycji stojącej.  Faza druga powstaje na skutek obrzęków.
 3. Faza trzecia
  Cellulit jest widoczny na skutek napięcia mięśni ( tzw.”samoistny objaw cellulitu” ).
 4. Faza czwarta
  Tzw. „skóra leopardzia” czyli mnóstwo małych grudek widocznych dlatego,że cellulit objął naczynia żylne, tkankę łączną, komórki tłuszczowe.
 5. Faza piąta
  Liczne guzy – mniejsze i większe, zmniejszony komfort życia ze względu na możliwe dolegliwości bólowe.

Zdjęcie: Wikipedia

One thought on “Fazy cellulitu

 • 28 maja 2012 at 10:44
  Permalink

  O jak dobrze, że mnie na moją fazę 2 pomógł ekstrakt z winogron noble health! po pół roku stosowania i intensywnych ćwiczeń (pilates i salsa) oraz oczywiscie diety pozbyłam się dziadostwa. Niestety muszę teraz życ cwiczac i dietujac, bo niestety cellulit lubi nawracac… Zycze wytrwalosci kobietki i pozbycia sie go na zawsze !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *