Herbata z rumianku

herbata, napar z rumiankuOstatnio okazało się, że na zaprzyjaźnionej działce jest rumianek. Ba. Jest on do wzięcia i to za darmo. Nie trzeba dodawać, że podziałało to na mnie motywująco. Wszak doskonale wiem, że rumianek jest ziołem wszechstronnym. Bardzo często jest niedoceniany i to błąd. Bo może nie wszyscy wiedzą, ale rumianek, stosowanie rumianku –  NIE powoduje skutków ubocznych.

Rumianek ma szeroki zakres działania. Działa rozkurczowo, przeciwbólowo, przeciwbakteryjnie wspomaga gojenie i regenerację. Pobudza i poprawia trawienie, jednocześnie działa wiatro i moczopędnie, działa również przeciwalergicznie.

Wiem o tym wszystkim. Więc postanowiłem skorzystać z hojnej oferty i wziąć trochę rumianku. Część postanowiłem ususzyć, część zamrozić – choć nie do końca jestem pewien czy to dobry sposób. Podzielę się też z wami przepisem na napar, herbatkę z rumianku.

Napar, herbata z rumianku

l łyżkę (ta duża, do zupy) kwiatu rumianku zalewam szklanką gorącej wody, przykrywam i trzymam pod przykryciem przez 15 minut. Po 15 minutach można wypić herbatkę. Ja dodaję łyżeczkę miodu oraz kilka kropel soku z cytryny. Pychota. Polecam.

Taki napar ze świeżego rumianku jest naprawdę pyszny. Smakuje zupełnie inaczej niż herbatka ze sklepu. Spróbujcie. Warto.

zdjęcie: wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *