Jak oczyścić wątrobę

Wątroba to nasz prywatny detoks. Narząd tak ważny, że nie da się bez niej żyć. Nasz własny filtr, który nie dopuszcza, by zabiły nas toksyny. Nic dziwnego, że zdrowa wątroba jest na wagę złota. Nie zawsze mamy jednak tyle szczęścia. Czasem nasza wątroba po prostu szwankuje, dając takie objawy jak: niestrawność, wzdęcia, biegunka, brak apetytu, gorzki smak w ustach, ogólne rozdrażnienie, problemy ze snem. A to i tak nie wszystkie możliwe symptomy. Jeżeli objawy pojawiają się regularnie, warto skorzystać z pomocy lekarskiej. Z wątroba nie ma żartów.

Jednak jeśli źle czujemy się rzadko, w dodatku wiemy, że obciążyliśmy wątrobę nieprawidłową dietą, czy alkoholem, można spróbować oczyścić wątrobę domowym sposobem. Jak oczyścić wątrobę? Wystarczy zastosować jedną z wymienionych niżej kuracji oczyszczających.

Jak oczyścić wątrobę:

 

1) kuracja ostropestowa – 2 łyżki nasion ostropestu plamistego codziennie, można je zmielić lub po prostu pogryźć (dokładnie), można popić wodą lub dodać do jogurtu, zupy, musli.

Jest to jedyna kuracja, która podziała również na poważnie chorą wątrobą, ostropest bowiem ma niespotykane w innych preparatach właściwości regenerujące wątrobę, jedyna którą można stosować non stop; ważne aby spożywać ZIARNA OSTROPESTU (zmielone lub pogryzione), czyli naturalną postać, a nie preparat apteczny zawierający sylimarynę.

2) kuracja dziurawcowa – 1 łyżkę suszonego dziurawca zalej szklanką wrzątku, przykryj i odstaw na 15 minut, odcedź, napar pij przez ok. 10 dni 2-3 razy dziennie.

3) kuracja cytrynowa – trwa ok. 7 dni, podczas których należy stosować lekkostrawną dietę, codziennie zaś wypijać sok z 2 cytryn (można rozcieńczać go wodą w dowolnej ilości)

4) kuracja śliwkowa – przez 10 dni powtarzaj czynność zalewania wieczorem ok. 10 suszonych śliwek szklanką wrzątku, rano wypijaj napar i zjadaj śliwki.

5) kuracja jabłkowa – przez 1-2 dni jedz TYLKO jabłka. W dowolnej ilości. Pij dużo wody.

6) kuracja grejpfrutowa – codziennie na czczo przez 3-4 tygodnie wypijaj świeżo wyciśnięty sok z grejpfruta.

7) kuracja oliwkowo-cytrusowa – zmiksuj 3/4 szklanki soku z cytryny, 3/4 szklanki soku z grejpfruta z 1/4 szklanką oliwy z oliwek. Pij 3 razy dziennie przez 3-5 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *