Jesteś w ciąży? Jedz ryby!

Jak podaje Rynek Zdrowia, regularne spożywanie ryb w okresie ciąży ma wpływ na poziom stresu u ciężarnych kobiet. Sprawa jest poważna, ponieważ stres może prowadzić do przedwczesnego porodu lub urodzenia dziecka z niską masą.

Aby temu zapobiec, należy spożywać ryby co najmniej 2 razy w tygodniu. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Bristol University oraz Federal University of Rio de Janeiro, którzy przeprowadzili badania polegające na analizie stylu życia i nawyków żywieniowych ciężarnych. Pod lupę wzięto aż 9500 kobiet.  Naukowcy zaobserwowali, ze kobiety spożywające regularnie ryby (w szczególności takie jak łosoś, okoń, sardynka) są o 53% mniej zagrożone stresem niż kobiety jedzące ryby rzadziej lub w ogóle.

To dobra wiadomość dla kobiet w ciąży i planujących potomstwo. W prosty sposób można bowiem ustrzec siebie i dziecko przed wieloma problemami zdrowotnymi.

Zdjęcie: Wikipedia

3 thoughts on “Jesteś w ciąży? Jedz ryby!

 • 5 sierpnia 2013 at 12:46
  Permalink

  Jestem w ciąży i rybę jem przynajmniej raz w tygodniu. Odżywiam się zdrowo, mam specjalną dietę ustaloną przez dietetyka, ale nie uchroniło mnie to od jednej rzeczy – od zaparć. Bardzo mnie one męczą, załatwiam się raz w tygodniu, ale mój rekord to 3 tygodnie bez korzystania z toalety… czułam się jak wielki balon, totalnie źle to znosiłam. I dalej nie jest ze mną najlepiej, teraz jem jeszcze więcej błonnika, ale średnio to pomaga.

 • 9 sierpnia 2013 at 12:24
  Permalink

  Malwina wypróbuj sobie evaqu, czopki dla kobiet w ciąży. Oczywiście nie tylko, ja stosowałam niedawno doraźnie chociaż w ciąży nie jestem. Czasami błonnik nie wystarcza, żadne diety nie pomagają tak jakbyśmy chcieli. Te czopki są bezpieczne bo nie przeczyszczają, działają delikatnie i już po 15 minutach. Ulga jest niesamowita.

 • 15 sierpnia 2013 at 20:06
  Permalink

  ja też w ciąży miałam straszne problemy z zaparciami. ciągle bolał mnie brzuch, byłam wzdęta. odzywiałam się zdrowo, piłam sporo wody, jadłam jogurty błonnik i nic nie było lepiej. pożaliłam sie lekarzowi i doradził mi bezpieczne dla kobiet w ciąży czopki. one nie podrażniają, nie wchłaniają się do organizmu więc są zupełnie bezpieczne dla dziecka. nazywają się evaqu i można je kupic w aptece bez recepty. spróbuj a na pewno ci pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *