Kamień nerkowy jaki udało się urodzić

Na zdjęciach poniżej można znaleźć kamień nerkowy jaki udało się urodzić mężczyźnie. O ile się nie mylę, to jeden z większych kamieni nerkowych jakie udało się urodzić bez większych komplikacji.

Tylko osoby, które przeszły przez coś takiego są w stanie wyobrazić sobie jaki to musiał być ból. Tego nie da się opowiedzieć. A przeżywać… nikt tego nie chce.

Rodzenie kamienia trwało 12 godzin. Rodzenie czyli jego wędrówka z pęcherza moczowego na zewnątrz. Bo podróż z nerek do pęcherza trwała około 2 tygodni. Kolejne 2 tygodnie to pobyt w pęcherzu i problemy z dokładnym wysikaniem się, z parciem na pęcherz itd.

Teraz chyba najwyższa pora aby udać się do lekarza, zrobić prześwietlenie itd. Bo to nie jest bezpieczna sprawa. Tylko ktoś, kto sikał krwią wie o czym mowa. Dobrze, że cewka moczowa nie uległa uszkodzeniu.

Zapewne duża w tym zasługa ziół oraz no-spy i ketonalu użytych w procesie rodzenia. Jednak nie było odpowiedzialne.

Warto wiedzieć, że niezwykle pomocne w leczeniu kamicy nerkowej jest piwo, ale tylko dla pełnoletnich 😉

57 thoughts on “Kamień nerkowy jaki udało się urodzić

 • 3 maja 2013 at 16:58
  Permalink

  Witam
  Właśnie wróciłem ze szpitala. Przebywalem od 30.04. Lekarz robil mi usg wykrył kamień 5mm. Podobno do wysikania. Kamień był już podobno bardzo nisko. Wczoraj rano kolejne usg i stwierdzono że kamienia nie widać że go podobno wydalilem. Ale ja niczego nie czułem czy to normalne? Po powrocie do domu ból powrócił co mam robić wracac do szpitala? Jestem kompletnie złamany. Ta choroba to jakiś koszmar.

 • 14 maja 2014 at 1:39
  Permalink

  Wiem, że piszę rok po fakcie, ale kamienia czasami na USG nie widać i lekarze choć chcą dla nas dobrze, czasami dają nam złudną nadzieję. Po wydaleniu kamienia nie ma prawa boleć! (Chyba, że minimalny dyskomfort spowodowany spustoszeniem wynikającym z wędrówki). Jak boli, to kamień jest, zwłaszcza, że nie zauważyłeś jego wydalenia. Kobieta może przeoczyć, facet nie koniecznie.

 • 8 kwietnia 2018 at 22:33
  Permalink

  ja kamienie mam już od 30 lat cyklicznie co 3, 5 7 lat nie ma reguły , ostatnio utknął mi w moczowodzie miał około 1 cm drugi mniejszy, był rozbijany ,miałem założoną sondę dj , po wyjściu ze szpitala ,urodziłem trochę drobnicy, zaczełem pić sok z pomarańczy [ sam robiłem ] szklankę dzienie, a co parę dni pół szkanki soku z cytryny wyciskanej i o dziwo co trochę rodziłem kamienie teraz mam iśc do kontroli 24 kwietnia 2018 jestem ciekaw bo miałem jeszcze kamienie ciekawe czy jeszcze będą , te co urodziłem największy miał 7 mm a 3 mniejsze po 4mm

 • 6 listopada 2018 at 8:56
  Permalink

  Ważne, żeby nie stosować powszechnego mitu o wydalaniu kamieni przy pomocy piwa. Piwo ma zbyt małe stężenie etanolu aby cos zrobic kaienion, a pod wzgledem moczopednosci o wiele lepsza jest woda i herbaty.

 • 3 grudnia 2018 at 15:44
  Permalink

  Brrrr, aż ciarki biorą na sam widok.

 • 29 stycznia 2019 at 21:38
  Permalink

  Dzisiaj urodziłem kamień, po 6 miesiącach męki, pobytach na SOR, braniu środków przeciwbólowych, nieprzespanych nocach. Za tydzień miałem mieć termin w szpitalu na kruszenie kamienia falą uderzeniową. Kamień nie doczekał i jest na zewnątrz! wymiary to 9 mm na 6 mm, cały jakby pozlepiany z grubych kryształków soli. Cieszę się, że to już koniec.

 • 30 stycznia 2019 at 18:11
  Permalink

  Cóż, nie pozostaje nic innego jak złożyć gratulacje! Każdy, kto tego doświadczył wie jaki to okropny ból.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *