Kobiety nie używają kremów z filtrem

Wszelkie badania w krajach europejskich pokazują, że kobiety pomimo wiedzy na temat zgubnego działania słońca na skórę nie używają kremów z filtrem. Jest to o tyle przerażający fakt, że zachorowalność na raka skóry systematycznie rośnie.

W bieżącym roku przeprowadzono ankietę m.in wśród Brytyjek. Wyniki badań pokazują, ze większość z nich nie używa kremów z filtrem. Przyznało się do tego aż 22% ankietowanych, przy czym nie chodziło o stosowanie kremu z filtrem w mieście, a o wakacje w bardzo nasłonecznionym miejscu. Informacji na temat szkodliwość promieniowania UV jest w mediach sporo. Dlaczego więc unikamy stosowania kremów z filtrem?

Okazuje się że powody są dość prozaiczne. Część osób uważa tego typu preparaty za zbyt drogie, inne – że nie działają. Okazuje się jednak, że dość liczną grupę wśród niestosujących filtry stanowią osoby, które boją się, że niedostatecznie się opalą. A przecież krem z filtrem nie chroni przed opalenizną (za wyjątkiem blokerów słonecznych czyli filtrów 50+). Działają jednak ochronnie na skórę.

Przed nadchodzącym sezonem letnim zalecamy rozwagę i ostrożność w korzystaniu z kąpieli słonecznych. A więcej informacji o opalaniu i  filtrach UV w kosmetykach przeczytacie u nas już wkrótce.

Zdjęcie: Wikipedia

One thought on “Kobiety nie używają kremów z filtrem

  • 31 maja 2012 at 23:03
    Permalink

    ja tam używam kremów ochronnych na co dzień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *