Ocet jabłkowy czyli oczyszczanie na wiosnę

Przyszła wiosna. Jest to idealny moment żeby zrzucić z siebie ciężkie zimowe ubrania oraz zimowe kilogramy. Odchudzanie, nie tylko wczesnowiosenne, najlepiej rozpoczać od oczyszczania organizmu. Najlepiej, żeby to oczyszczanie przebiegało za sprawą naturalnych środków. I tu z pomocą przychodzi nam ocet jabłkowy, środek znany praktycznie od wieków.

Właściwości octu jabłkowego:

  • działanie odchudzające;
  • redukowanie trądziku;
  • odtruwanie organizmu;
  • usuwanie toksyn z organizmu;
  • regulacja poziomu cukru.

Ocet jabłkowy należy pić w formie rozcieńczonej. Jedną łyżeczkę octu rozpuszczamy w połowie szklanki przegotowanej wody i pijemy codziennie rano, na czczo. Efekty działania octu jabłkowego, czyli ogólną poprawę samopoczucia związaną z oczyszczeniem rganizmu z toksyn oraz efekty odchudzające obserwuje się po ok. 2-3 tygodniach regularnego stosowania.

Zdjęcie: Jabłko przez Jiri Hodan

One thought on “Ocet jabłkowy czyli oczyszczanie na wiosnę

  • 16 lipca 2014 at 10:21
    Permalink

    Fajny artykuł. Przy okazji octu jabłkowego warto dodać, że doskonale radzi on sobie z łupieżem. Wystarczy przed myciem głowy zastosować płukanki w proporcji 2/3 szklanki octu zmieszanego z 1/3 szklanki wody. Taką miksturę rozprowadzić na głowie i pozostawić na 5 minut. Aż do wchłonięcia. Następnie przemyć głowę naturalnym mydłem aleppo. Ważne jest, aby nie stosować żadnej chemii w postaci szamponów lub mydeł syntetycznych. A już po miesiącu widać będzie realną poprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *