Relacja z VIII Międzynarodowego Dnia Celiakii i Gluten Free EXPO

8 czerwca bieżącego roku minął pod znakiem VIII Międzynarodowego Dnia Celiakii i Gluten Free EXPO, któremu Portal Zdrowia miał zaszczyt patronować.

Każdy, kto sam choruje na celiakię lub ma chorego wśród najbliższych, wie, jak problemowa potrafi być dieta bezglutenowa. Całe szczęście zmienia się zarówno świadomość społeczna jak i stosunek producentów żywności do konsumenta o tak specyficznych potrzebach. Doskonale było to widać na targach, ponieważ wystawców czyli producentów i dystrybutorów żywności było aż 42. A każdy z nich przedstawił swoją ciekawą ofertę. Każdy na diecie bezglutenowej mógł się poczuć jak w raju. Smakołyków było bez liku, znalazło się nawet… piwo bezglutenowe. Atrakcją był także pokaz kulinarny – menu oczywiście bezglutenowe.

Gluten Free EXPO - pokaz kulinarny

Gluten Free EXPO - wystawcy

Myli się jednak ten, kto uważa, że VIII Międzynarodowy Dzień Celiakii to jedynie prezentacja bezglutenowej żywności. Do dyspozycji uczestników EXPO był sztab specjalistów: lekarzy, dietetyków, a także psychologa, którzy nieodpłatnie udzielali zainteresowanym porad i konsultacji. Porady specjalistów cieszyły się ogromnym powodzeniem, pomimo szybko tworzących się kolejek. To świadczy o tym jak wiele osób potrzebuje porady i konsultacji.

Gluten Free EXPO - porady specjalistów

Gratką dla uczestników były także konkursy, w których nagrodami były m. in. vouchery do ośrodków wczasowych oferujących bezglutenowe menu.

VIII Międzynarodowego Dnia Celiakii i Gluten Free EXPO okazały się być atrakcyjnym interdyscyplinarnym wsparciem dla osób na diecie bezglutenowej. Każdy uczestnik miał okazję wzbogacić swoją wiedzę, nauczyć się z jakich produktów może korzystać, skonsultować ze specjalistami niepokojące objawy, a także miło spędzić czas wśród osób z podobnym problemem i nie tylko.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak ważnym przedsięwzięciu.

 

Zdjęcia: www.celiakia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *