Skuteczne obniżanie cholesterolu

Szukając skutecznego sposobu na obniżenie poziomu cholesterolu, trafiłem na stronę o błonniku witalnym. W pierwszej chwili pomyślałem, że to nie może działać. Ale…

Alternatywą była drastyczna zmiana diety lub lekarstwa, które trzeba później brać już do końca życia. Na delikatną zmianę diety byłem gotów. Ale na taką radykalną i drastyczną o jakiej wspominał mi lekarz – niestety nie. Tabletki odrzuciłem. Bo nie dość, że drogie to jeszcze szybko się kończą i trzeba brać je do końca życia. No i nie są obojętne dla zdrowia.

Dlatego też zdecydowałem, że zaryzykuję i zamówię błonnik. Kuracja miesięczna wyszła taniej niż tabletki. No i jest znacznie zdrowsza. Kupiłem więc ten błonnik.

Jak okazało się po jakimś czasie, nie musiałem drastycznie zmieniać swojej diety. Mogłem cieszyć się jedzeniem pysznych potraw, które uwielbiam. Oczywiście zmodyfikowałem swoją dietę, ale głody nie chodzę i jem to na co mam ochotę. W mniejszych ilościach, ale działa to pozytywnie na moją sylwetkę.

Dodanie błonnika witalnego do diety poprawiło moje samopoczucie, zaczynam tracić na wadze i co najważniejsze, po 3 miesiącach okazało się, że poziom cholesterolu spadł do poziomu akceptowalnego. Nadal utrzymuje się co prawda w górnych wartościach. Ale myślę, że jeszcze 3 miesiące i będzie jeszcze lepiej.

2 thoughts on “Skuteczne obniżanie cholesterolu

  • 8 stycznia 2010 at 9:54
    Permalink

    To może zadziałać. Musze kupić to swojemu ojcu bo ma ogromny poziom cholesterolu a nie chce się leczyć. No dieta by mu się przydała co z tego jak on o niej nie chce słyszeć, tylko muszę go do tego przekonać bo się martwię

  • Pingback: Imbir i jego wpływ na zdrowie Portal Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *