Sposoby na przesilenie wiosenne

Przesilenie wiosenne potrafi naprawdę dokuczyć i utrudnić życie. Bóle głowy, ogóle rozdrażnienie i kiepski humor to niezbyt miłe rozpoczęcie wiosny. Całe szczęście z przesileniem wiosennym da się walczyć. I to nie za pomocą farmakologii, a dzięki domowym, naturalnym i z pozoru zwyczajnym sposobom.

Sposoby na przesilenie wiosenne:

  1. Wysypiaj się. Odpowiednia ilość snu sprzyja regeneracji organizmu. Pomaga mu także przyzwyczaić się do nowych warunków. Może okazać się, że w okresie przesilenia wiosennego możesz potrzebować trochę więcej snu niż zazwyczaj. Pozwól sobie jednak na tę rozpustę. Twój organizm widocznie tego potrzebuje.
  2. Pij ziołowe napary. Szczególnie jeśli masz problemy z zasypianiem. Ale nawet jeśli nie, szklanka zaparzonej melisy jako codzienny wieczorny rytuał, pomoże ci się wyciszyć po ciężkim dniu i sprawi, że odpoczynek będzie efektywniejszy.
  3. Korzystaj ze słońca. Jest go coraz więcej, a wystarczy ok. 15 minut dziennie, aby dostarczyć sobie porcję promieni słonecznych, które poprawią humor i uregulują organizm.
  4. Uprawiaj sport. Niekoniecznie wyczynowo. Wystarczy jakikolwiek ruch, najlepiej na świeżym powietrzu. To może być po prostu szybszy spacer. Organizm poddawany regularnemu wysiłkowi lepiej radzi sobie ze stresem. Poza tym pomoże w pozbyciu się nadprogramowych, zimowych kilogramów.
  5. Staraj się przebywać na świeżym powietrzu. Coraz ładniejsza pogoda skłania do częstszego wychodzenia z domu. Pamiętaj jednak, żeby się ciepło ubierać, wiosenne słońce bywa zdradliwe.
  6. Odżywiaj się zdrowo. Dostarczaj swojemu organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych. Najlepiej zacznij już od śniadania. Pamiętaj jednak, że o tej porze roku świeże warzywa nie są najlepszej jakości, nowalijki zazwyczaj zawierają sporo chemii. Warto więc zwrócić się w stronę warzyw mrożonych. Świetnym rozwiązaniem są również kiełki (które można wysiać samemu).
  7. Ogranicz kawę i herbatę do 1-2 filiżanek dziennie lub zrezygnuj z nich całkowicie. Zastąp je herbatą zieloną, owocową, naparem ziołowym i wodą mineralną.
  8. W miarę możliwości unikaj kontaktu z osobami chorymi, ze względu na spadek odporności i większą możliwość zarażenia się, np. przeziębieniem.

Zdjęcie: Wikipedia

One thought on “Sposoby na przesilenie wiosenne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *