Triphala w praktyce – co zawiera Triphala?

Zamówiona Triphala dotarła. Zabieram się więc do testów z nadzieją, ale też z powątpiewaniem. W końcu próbowałam już tylu rzeczy, a moje problemy jak były, tak są nadal. Nie wiem czy nawet nie bardziej dokuczliwe. Mówi się, że człowiek się przyzwyczaja do niedogodności. Otóż ja się nie przyzwyczajam. Powiem więcej, zespół jelita drażliwego utrudnia mi życie coraz bardziej. Czuję się źle. I to od dawna. Dlatego wciąż poszukuję rozwiązania, bo nie godzę się na życie w takim dyskomforcie.

Zanim jednak cokolwiek połknę, muszę koniecznie dowiedzieć się, co Triphala zawiera.

Według producenta Triphala to środek złożony z trzech roślin. Ich nazwy nic mi nie mówią, ale może to i dobrze. W końcu to znaczy, że nigdy wcześniej ich nie brałam (bo bym zapamiętała nazwę). Jest więc szansa na poprawę.

W skład Triphali wchodzą:

  • Amalaki,
  • Bibhitaki,
  • Haritaki.

Ciekawe nazwy, prawda? 🙂 Jeśli doskonale znacie te rośliny, możecie sobie podarować czytanie tekstu poniżej, A jeśli, tak jak i mi, nic Wam te nazwy nie mówią, to zapraszam do lektury.

AMALAKI (Emblica officinalis) – Roślina o właściwościach odświeżających i ściągających. Dobrze działa na płuca, żołądek, wątrobę i serce. Zawiera dużo przeciwutleniaczy (między innymi wit.C, która w amalaki jest podobno odporna zarówno na długotrwałe przechowywanie, ja i wysoką temperaturę), flawonoidów i karotenoidów.

BIBHITAKI (Bellirica Myrobalan) – Roślina o właściwościach ściągających i rozgrzewających. Jej działanie obejmuje płuca, serce i wątrobę. Pod względem składu chemicznego warto nadmienić, że w 45% składa się z białek, a w 35% z olejów. Ale nie są to byle jakie oleje, tylko cenne dla organizmu oleje palmitynowy (35%), oleinowy (24%) i linolenowy (31%). Dla niezorientowanych napomknę, że spożywanie oleju linolenowego sprzyja wzrostowi dobrego cholesterolu (tzw. HDL).

HARITAKI (Chebulic Myrobalan) – Roślina ma znaczące działanie rozkurczowe, co wpływa na redukowanie bolesnych kurczów jelit. Działa również obniżająco na ciśnienie tętnicze krwi. Zawiera aminokwasy, taniny, kwas sukcynytowy i sitosterol

Zapomniałam dodać, ze Triphala to owoce z tych dziwnych, wymienionych wyżej roślin. Nie liście, czy korzenie, ale właśnie egzotyczne owoce.

Nie pozostaje mi nic innego jak zacząć kurację Triphalą. Trzymajcie kciuki!

 

 


Tu kupiłam Triphalę

 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej o mojej przygodzie z Triphalą? Przeczytaj:

Triphala w praktyce

Triphala w praktyce – co zawiera Triphala?

Triphala w praktyce — dzień 1 z Triphalą

Triphala w praktyce — dzień 2 z Triphalą

Triphala w praktyce — dzień 3 z Triphalą

Triphala w praktyce — dzień 3 z Triphalą

Triphala w praktyce — dzień 4 z Triphalą

Triphala w praktyce — podsumowanie pierwszego tygodnia z Triphalą

Triphala w praktyce — podsumowanie drugiego tygodnia z Triphalą

Triphala w praktyce  miesiąc z Triphalą


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *